Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/energena/domains/hortiled.lt/public_html/www/Ip/Request.php:265array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in /home/energena/domains/hortiled.lt/public_html/www/Ip/Internal/Translations/JsonLoader.php:48array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in /home/energena/domains/hortiled.lt/public_html/www/Ip/Internal/Translations/JsonLoader.php:48assert(): Calling assert() with a string argument is deprecated in /home/energena/domains/hortiled.lt/public_html/www/Ip/Internal/Revision.php:44 Subalansuota augalų mityba

Subalansuota augalų mityba

Vasarą namų kiemus, terasas, balkonus papuošia vazonai, loveliai su žydinčiais augalais, o neretai ir daržovėmis. Tokie miesto darželiai – atgaiva akiai ir širdžiai. Visgi, augalas vazone nuo jį supančios natūralios aplinkos yra visiškai atskirtas vazono sienelių, todėl augalo gerovė, gausus žydėjimas ir derlius visiškai priklauso nuo augintojo: į kokią dirvą pasodinsime, kokiomis trąšomis maitinsime!

Gamtoje egzistuoja simbiotinis augalų mitybos būdas. Simbiozė – tai abipusiai naudingas ryšys tarp augalo ir dirvoje knibždančių mikrogyventojų – bakterijų, grybų. Pastarieji skaido augalines liekanas ir taip augalai gali maitintis nukritusių lapų organinėmis medžiagomis. Dar daugiau, augalai ir mikrogyventojai dirvoje “bendrauja” išskirdami įvairias medžiagas. Apie šią draugystę papasakosime kitame straipsnelyje, tačiau labai svarbu suprasti, kad gamtoje, natūralioje dirvos ekosistemoje, augalai minta ne tik būtinais mikro ir makro elementais, kaip azotas (N), fosforas (P), kalis (K), kalcis (Ca), magnis (Mg) ir kt., bet ir angliavandeniais, amino rūgštimis, organinėmis rūgštimis, bei daugybe įvairių biologiškai aktyvių medžiagų.

Nors gėlyne, daržo lysvėje šie procesai pakeisti žmogaus veiklos, tačiau gamtos dėsniai išlieka veiksmingi ir prasmingi. Juk pomidorai, išauginti savoje lysvėje, gardesni, nei pirktiniai, išauginti pramoninėse šiltnamių sistemose, gan sterilioje mineralinėje vatoje? Augintojai ir mokslininkai jau senokai patvirtino, kad mįslingas augalo ir bakterijos ryšys skatina augalus kaupti savitus metabolitus, kurie kartu lemia jų kvapą, skonį. Visgi, darže ir gėlyne natūralius augalų „maisto“ išteklius galime gana greitai išsemti, ir prireiks augalus papildomai maitinti organinėmis ir mineralinėmis trąšomis. Juk daržovės nesukaups savyje pakankamai mineralų ir žmogaus mitybai naudingų medžiagų, kai joms pačioms trūks teisingo „maisto“.

O štai vazonuose – mažose, nuo aplinkos izoliuotose dirvos talpyklose – sukurti mitybinius ryšius gali tik augintojas! Jei nusipirksime maišelį durpių substrato, įsodinsime augalą, ir maitinsime NPK trąšomis su mikroelementais, nesuteiksime savo augalams visa, ko reikia augti, vystytis, apsisaugoti nuo ligų, gintis nuo kenkėjų, gydyti pažeidimus.

Jei šiandien prasmingai rūpinamės savo mityba, pasirūpinkime ir subalansuotu augalų maitinimu! Manote, sudėtinga, reikia daug žinių? Visai ne. Dargi labai įdomu! Plačiau skaitykite mūsų straipsnelyje: „Pristatome naujieną – išmanias trąšas sumaniems augintojams“. 

  Hortiled Jums linki sveiko ir gausaus žydėjimo!

  Tel. +370 37 280704
  El. p. info@hortiled.lt
  Facebook: Hortiled
  Išmanias trąšas ir biostimuliatorius galite įsigyti Hortiled el. parduotuvėje -  

  Susisiekite

  Sudomino LED šviestuvai?

  Susisiekite